جستجو

در نامه‌های جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار فارس ابلاغ شد

در نامه‌های جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار فارس ابلاغ شد
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در دو نامه جداگانه به استاندار فارس مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دو نامه جداگانه به اسماعیل تبادار استاندار فارس مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌تاریخی را در فهرست آثار ملی ابلاغ کرد.

در نامه‌های رئیس سازمان میراث‌فرهنگی که  به استاندار فارس ارسال شده آمده است:

«در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی ”خانه یثربی“ واقع در استان فارس، شهر شیراز، خیابان لطفعلی‌خان زند، کوچه 7/42، طاق رونق‌الدوله، پلاک 13 که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31775 مورخ 96/4/19 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.»

او همچنین در نامه مشابه جداگانه‌ای مراتب ثبت ”قلات سورمق (سورمه)“ واقع در این استان که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31783 مورخ 96/5/1 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده است، را به استاندار فارس ابلاغ کرد.


امتیاز به خبر :