جستجو

گردشگری، درآمد و اقتصاد پایدار را به‌دنبال دارد/ هر گردشگر خارجی معادل 30 بشکه نفت، ارز وارد کشور می‌کند

گردشگری، درآمد و اقتصاد پایدار را به‌دنبال دارد/ هر گردشگر خارجی معادل 30 بشکه نفت، ارز وارد کشور می‌کند
علی‌اصغر مونسان گفت: «گردشگری با سرمایه‌‌گذاری اندکی می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد ملی ایفا کند.»

علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه جشنواره بین‌المللی اقوام و عشایر که هم‌اکنون در گرمسار در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران گفت: «ما در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تلاش می‌کنیم که سهم گردشگری را در اقتصاد ملی افزایش دهیم. با توسعه صنایع‌دستی و گردشگری بتوانیم نقش مهمی در ایجاد اشتغال در کشور داشته باشیم. مزیت بزرگ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این است که  میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی دو بالی هستند که می‌توانند گردشگری را به پرواز در بیاورند.»

او افزود: «تجربه کشورهای همسایه نیز نشان می‌دهد که حتی کشورهایی که در حوزه نفتی فعالیت دارند به حوزه گردشگری نیز توجه ویژه دارند. حوزه گردشگری حوزه‌ای است که درآمد و اقتصاد پایدار را به‌دنبال دارد. هر گردشگر خارجی که به کشور وارد می‌شود 1200 دلار ارز که معادل 30 بشکه نفت است را وارد کشور می‌کند. تاکنون به این حوزه چندان اهمیت داده نشده است اما امیدوارم توجه دولت و مجلس  به این بخش بیشتر شود.»

مونسان درباره جشنواره اقوام و عشایر گفت: «این جشنواره‌ها در ایجاد نشاط اجتماعی نقش مهمی دارند و  همگرایی و اتحاد مردم را زیاد می‌کنند. همچنین جشنواره‌هایی نظیر این جشنوراه این قابلیت را دارند که مشکلات اقتصادی را در شهرهای کوچک رفع کنند.»


امتیاز به خبر :