جستجو

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از جزیره آشوراده

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از جزیره آشوراده
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جزیره آشوراده در استان گلستان بازدید کرد.

 علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دومین روز از سفر به استان گلستان با همراهی حسن صادقلو استاندار گلستان از جزیره آشوراده بازدید کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید بر اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده با رعایت ملاحظات زیست‌محیطی تاکید کرد.

مونسان با اشاره به این‌که امکان اجرای طرحی منطبق و هماهنگ با محیط‌زیست آشوراده برای توسعه گردشگری در این منطقه وجود دارد گفت: «حفاظت از میراث طبیعی این جزیره اولویت اجرای طرح گردشگری در این منطقه است.»

علی مروتی معاون امور عمرانی استانداری گلستان نیز در حاشیه این بازدید مطالبی را در مورد طرح طبیعت‌گردی جزیره آشوراده به معاون رئیس جمهوری ارائه کرد.

مروتی با بیان این‌که حذف انسان از محیط‌زیست امکان‌پذیر نیست افزود: «انسان باید خردمندانه و مدبرانه از محیط زیست و مواهب آن بهره‌مند شود.»

او ادامه داد: «طرحی که برای آشوراده آماده شده است، طرح سامان‌دهی طبیعت‌گردی در این منطقه است که به‌طور کامل با ملاحظات زیست‌محیطی هماهنگ است.»

معاون امور عمرانی استانداری گلستان ادامه داد: «ارزیابی و مطالعات اولیه این طرح به‌پایان رسیده است و پس از تأیید کمیسیون ماده ۲ سازمان محیط‌زیست، عملیات اجرایی طرح آغاز می‌شود.»

مروتی گفت: «این طرح به‌طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ آسیبی به محیط‌زیست جزیره آشوراده وارد نمی‌کند.»


امتیاز به خبر :