جستجو

امضای يادداشت ‏تفاهم «تسهيل سفرهاي گردشگري متقابل» میان احمدی‌پور و همتای قزاق

امضای يادداشت ‏تفاهم «تسهيل سفرهاي گردشگري متقابل» میان احمدی‌پور و همتای قزاق

با سفر رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  به قزاقستان، 5 سند تفاهم همکاری میان تهران و آستانه امضا شد که یک مورد از آن ها مربوط به حوزه گردشگری و تسهيل سفرهاي گردشگري متقابل ایران و قزاقستان است.

  دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، صبح پنجشنبه دوم دی ماه به طور رسمی از سوی «نور سلطان نظربایُف» رئیس جمهوری قزاقستان مورد استقبال قرار گرفت. دکتر زهرا احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این سفر رئیس جمهوری ایران را همراهی می‌کند.

در مراسم استقبال رسمی، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان، روسای جمهوری دو کشور از یگان تشریفات سان دیده و سپس هیات‌های عالی‌رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند. مذاکرات دوجانبه روحانی و نظربایف نیز بلافاصله پس از پایان مراسم استقبال رسمی، آغاز شد.
گسترش روابط و همکاری‌های مشترک همه جانبه در زمینه‌های مختلف و ایجاد تحرک و شتاب در روابط تهران- آستانه از محورهای مذاکرات روسای جمهوری و هیات‌های عالی‌رتبه ایران و قزاقستان است.

 

امضای تفاهم تسهيل سفرهاي گردشگري متقابل با قزافستان

 

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان با حضور روحانی و نور سلطان نظربايف، روسای جمهوری دو کشور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان، ٥ یادداشت تفاهم و موافقتنامه ‏همکاری امضاء کردند، که یک مورد از این تفاهم نامه ها در حوزه گردشگری بود.

موافقتنامه قرنطينه دامي، موافقتنامه همكاري در زمينه كشتيراني در درياي خزر، يادداشت ‏تفاهم تسهيل سفرهاي گردشگري متقابل، يادداشت تفاهم ميان بانك مركزي ايران و بانك ملي ‏قزاقستان برای حل و فصل تجارت دوجانبه و يادداشت تفاهم همكاري در زمينه كار و تامين ‏اجتماعي پنج سند همکاری بود که در حضور روسای جمهور دو کشور و در راستای توسعه ‏و تقويت مناسبات و همکاری‌های دوجانبه به امضاء‌ مسئولان رسید.‎

 

امتیاز به خبر :