Menu

میراث فرهنگی

03
معاون رئيس‌جمهوری از بافت تاريخی سمنان بازديد كرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بافت تاریخی استان سمنان بازدید کرد. زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز سه‌شنبه ٣ اسفند، در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان از بافت تاریخی استان سمنان، مسجد جامع استان و ... ادامه »
02
کشف آثار فرهنگی‌تاریخی 5هزارساله در چابهار
چکیده: سرپرست گمانه‌زنی برای لایه‌نگاری و پیشنهاد حریم در محوطه دمب‌کوه شهرستان چابهار از کشف آثار فرهنگی متعلق به هزاره سوم قبل‌ازمیلاد در سطح و در گمانه‌زنی خبر داد. مرتضی حصاری امروز 2 اسفند با اشاره به ثبت‌ملی محوطه دمب‌کوه در سال 1381 گفت: «در بررسی سطحی اولیه مشخص شد که محدوده واقعی محوطه بسیار گسترده‌... ادامه »
01
شهرداری از عمارت تاریخی سپهبد صیانت کند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از نامه‌نگاری این اداره‌کل با شهرداری منطقه 12 تهران با موضوع حفظ و صیانت از عمارت تاریخی سپهبد در میدان حسن‌آباد تهران خبر داد. او با اشاره به اینکه این عمارت تاریخی هنوز ثبت‌ملی نشده است اما واجد ارزش حفاظت و صیانت است گفت: «مدیر‌کل... ادامه »
30
خروج و انتقال قطعات کشتی رافائل غیرقانونی است/ شکایت میراث‌فرهنگی از متخلفان
چکیده: با توجه به انتشار اخباری درخصوص فروش قطعات کشتی رافائل، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.» ناصر امیرزاده سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‎دستی و گر... ادامه »
28
بهشتی: آیین‌های ایرانی با خانواده گره خورده‌اند
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همایش «جشن‌ها و آداب زمستانی» گفت: «موضوعیت همه آیین‌های ایرانی خانواده و سفره ایرانی است و هیچ آئینی نداریم که این دو موضوع را در خود نداشته باشد.» سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، عصر دیروز 27 بهمن‌ماه در همایش «جشن‌ها و آداب ز... ادامه »
27
آثاری از دوران پارینه‌سنگی در ایلام کشف شد
چکیده: در نتیجه کاوش‌های باستان‌شناختی نجات‌بخشی در محوطه ارزشمند 100هکتاری کَلگه از بخش صالح‌آباد شهرستان ایلام، آثاری از دوران پارینه‌سنگی، مفرغ، اشکانی، ساسانی و اسلامی به‌دست آمد. سیدمحمود میراسکندری سرپرست کاوش در محوطه باستانی کَلگه، امروز چهارشنبه 27 بهمن، با اعلام این خبر گفت: «محوطه کلگه ازجمله آثار تاریخ... ادامه »
27
مشارکت دستگاه‌های اجرایی برای صیانت از میراث‌فرهنگی، رونق صنایع‌دستی و توسعه گردشگری
چکیده: هفدهمین جلسه شورای معاونان و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور، عصر امروز سه‌شنبه 26 بهمن، به‌میزبانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی ریاست‌جمهوری و زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری در موزه ملی ایران برگزار شد. زهرا... ادامه »
26
شناسایی معادن سنگ هخامشی در دشت پاسارگاد
چکیده: سرپرست هیئت بررسی شهرستان پاسارگاد از شناسایی تعدادی معادن سنگ مجموعه تاریخی و آثار نویافته جدید از دوره هخامشی در دشت پاسارگاد و نواحی هم‌جوار آن خبر داد. فرهاد زارعی کردشولی روز گذشته 25 بهمن با بیان این مطلب گفت: «از این آثار می‌توان به دو معدن سنگ‌های آهکی تراورتن سفید در کوه الماس‌بُری تنب کرم و معادن سنگ‌های م... ادامه »
26
استاد محمد‌‌حسن محب‌علی اسوه اخلاق حرفه‌ای است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «استاد محمد‌حسن محب‌علی، که عمر خود را در راه میراث‌فرهنگی و صیانت از فرهنگ و تاریخ و تمدن این سرزمین صرف کرده است، درحقیقت اسوه اخلاق حرفه‌ای است.» محمد‌حسن طالبیان با بیان این مطلب در مراسم «نکوداشت پنج دهه خدمت و فعالیت ا... ادامه »
23
پیشنهاد ایتالیایی‌ها برای مرمت رایگان عمارت مسعودیه
چکیده: مدیر یک شرکت ایتالیایی، امروز 23 بهمن‌ماه، در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا اعلام کرد: «اگر پروژه احیا کاروانسراهای مسیر گرمسار-اصفهان کلید بخورد، شرکت ال.ای.جنسیس آمادگی دارد مرمت مسعودیه را به‌صورت رایگان انجام دهد.» مدیرعامل شرکت ایتالیایی ال.ای.جنسیس در این دیدار گفت: «شرکت ما قصد دارد تعدادی از کاروانسراهای مس... ادامه »
صفحه 1 از 40اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین