سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

تاریخ: 20 دی 1396

معرفی ایده خانه ایرانی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مدیکس

معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی میدکس (نمایشگاه خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون) مشارکت می‌کند.

این نمایشگاه ۲۱ تا ۲۴ دی‌ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. 

معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی در غرفه F۰۲ سالن ۳۸ این نمایشگاه حضور دارد و طرح‌های مختلف این معاونت از جمله طرح خانه ایرانی در این نمایشگاه به بازدید‌کنندگان معرفی می‌شود. 

نمایشگاه میدکس به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد معماری و دکوراسیون کشور فرصتی است تا فعالان و صاحب‌نظران امر را در محیطی تخصصی و تجاری در صنعت معماری و دکراسیون گرد هم بیاورد. هدف از برگزاری این نمایشگاه، نمایش و ارائه محصولات و دستاورد‌های فعالان حوزه معماری و دکوراسیون در این صنعت است.

در  این نمایشگاه که اصول چیدمان خانه با دست‌سازه‌های هنری و همچنین  وجوه کاربردی صنایع دستی در زندگی روزمره در جهت ترویج گفتمان مصرف صنایع دستی معرفی می‌شوند. ایده خانه ایرانی با پیام «کاربردی بودن صنایع‌دستی در زندگی روزمره» به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

نمایشگاه میدکس، مهمترین رویداد حوزه معماری و دکوراسیون داخلی در ایران به شمار می‌رود و شرکت‌های مشاور، طراح معماری و معماری داخلی، تجهیزات دکوراسیون داخلی، مصالح نوین ساختمانی، لوازم تزئینی و مبلمان فضای باز، تجهیزات نورپردازی، تجهیزات هوشمندسازی ساختمان و دیگر تکنولوژی‌های جدید ساختمان و همچنین  کتب و نشریات تخصصی و دانشگاهی مرتبط در آن شرکت و محصولات و خدمات خود را ارائه می کنند.

در هفتمین نمایشگاه میدکس که سال ۱۳۹۵ برگزار شد، ۳۶۹ شرکت از ۱۴ کشور مختلف دنیا در فضای نمایشگاهی با مساحت حدود ۱۰ هزار مترمربع در کنار یکدیگر به ارائه محصولات و خدمات خود پرداختند و امسال در هشتمین نمایشگاه، ایده خانه ایرانی به اجرا درمی آید که باعث خواهد شد تا فضای جدید در  هشتمین نمایشگاه میدکس به وجود آید.